يادگيري ساخت Apple ID رايگان با موبايل يا كامپيوتر

مرجع متخصصين ايران يادگيري ساخت Apple ID رايگان با موبايل يا كامپيوتر

تغييرات جديد آيتونز، ساخت اپل آيدي را بسيار ساده‌تر از گذشته كرده است. در ادامه راهنماي قدم به قدم ساخت آن را شرح مي‌دهيم.

Apple ID همانند شناسنامه متخصصان موبايل آيفون است. ساخت اپل آيدي اولين پيش‌نياز جهت بهره بردن از استور غني و اپليكيشن‌هاي بي‌نظير اكو سيستم آي‌او‌اس است. به همين دليل هر شخصي كه دستگاهي از محصولات اپل را تهيه مي‌كند، بايد در اولين فرصت آيدي مخصوص خود را بسازد. متأسفانه اپل برخلاف روند بسيار ساده ساير شركت‌ها اعم از گوگل و مايكروسافت، از روند پيچيده‌تر و بالطبع به‌همراه امنيت بالاتري جهت ساخت آيدي براي متخصصان گجت‌هاي خود استفاده كرده است. اين شركت همواره در تلاش است تا از راه‌هاي فرعي ساخت آيدي جلوگيري كند. در ادامه به‌طور كامل و قدم به قدم مراحل ساخت اپل آيدي را شرح خواهيم داد و براي تمامي اشكالات احتمالي بهترين راه‌حل را عنوان خواهيم كرد. 

فهرست:

 

يادگيري ويديويي ساخت اپل آيدي

تماشا در يوتيوب | تماشا در IGTV


براي بزرگ‌نمايي تصاوير روي آن‌ها كليك كنيد

درحال‌حاضر براي ساخت اپل آيدي به آدرس و شماره تلفن نياز است كه پيش از آغاز عمليات ساخت اكانت در سايت اپل، بايد اطلاعات لازم را يافت.

پيش‌نياز ساخت اپل آيدي: آدرس

پيش از ورود به سايت اپل‌ آيدي پيشنهاد مي‌شود ابتدا با فعال كردن نرم‌افزار تغيير IP يا VPN خود به سايت fakeaddressgenerator مراجعه كنيد و روي گزينه‌ي Random Address كليك كنيد. سپس بدون بستن صفحه‌ي مربوطه، VPN خود را خاموش كرده و مراحل زير را طي كنيد. دليل اين موضوع را در پايان مقاله تشريح كرده‌ايم.

مرجع متخصصين ايران يادگيري ساخت اپل آيد / Apple ID

پيش‌نياز ساخت اپل آيدي: شماره تلفن

كاربران ايراني براي ساخت اپل آيدي چه راه‌حل‌هايي پيش‌رو دارند؟ سه روش موجود عبارت‌اند از:

 • استفاده از شماره‌اي واقعي به‌واسطه‌ي فردي آشنا در خارج از كشور: بهترين و مطمئن‌ترين گزينه
 • ساخت شماره‌ي مجازي و استفاده از سرويس‌هاي رايگان يا پولي در اين زمينه: روش ايدئال براي متخصصان ايراني كه البته با هزينه همراه است
 • استفاده از سرويس‌هاي دريافت پيامك:‌ ارزان‌ترين، ساده‌ترين و البته غيراصولي‌ترين روش موجود

در ادامه به تشريح هر يك از موارد بالا پرداخته‌ايم.

استفاده از شماره تلفن واقعي

بخش شماره موبايل تنها به يك دليل به مراحل ساخت اپل‌ آيدي افزوده شده است؛ افزايش ايمني اكانت و اطلاعات متخصصان. به همين دليل ايدئال‌ترين راه‌حل موجود استفاده از شماره‌ تلفن واقعي است كه همواره دردسترس خواهد بود. اما اين راه‌حل براي عموم متخصصان ايراني دردسترس نيست. به‌همين دليل استفاده از شماره‌هاي مجازي بهترين گزينه‌ي دردسترس خواهد بود كه در ادامه به تشريح آن مي‌پردازيم.

ساخت شماره مجازي

بهترين و درعين‌حال امن‌ترين روش موجود دردسترس براي متخصصان ايراني موبايل آيفون ساخت شماره تلفن مجازي است. اين روش كاملا قانوني است و سرويس‌هاي متعددي درحال‌حاضر اقدام به ارائه‌ي شماره‌ي تلفن مجازي براي متخصصد‌هاي شخصي و سازماني در سطح جهان مي‌كنند؛ اما متاسفانه عموم اين سرويس‌ها پولي هستند و در قبال هزينه‌اي اوليه يا ماهيانه، شماره تلفن مدانديشه متخصصين متخصصان با كد كشورهاي مختلف را عرضه مي‌كنند.

تنها سرويس رايگان موجود گوگل ويس (Google Voice) است كه تنها به ارايه‌ي شماره‌ي مجازي مخصوص ايالات متحده مي‌پردازد. همان‌طور كه اشاره شد اين سرويس رايگان است اما براي ثبت‌نام در آن نياز به شماره‌ي تلفن نياز خواهيد داشت كه اين موضوع خود اشكالات زيادي براي استفاده‌ي آن توسط متخصصان ايراني ايجاد مي‌كند. درحال‌حاضر راهكاري قطعي و ساده براي ثبت‌نام و استفاده از سرويس گوگل ويس موجود نيست و در صورت يافت هرگونه راه‌حلي، يادگيري مربوطه به‌صورت جداگانه در اخبار تخصصي، علمي، تكنولوژيكي، فناوري مرجع متخصصين ايران منتشر خواهد شد.

بااين‌حال برخي از سايت‌هاي ايراني به فروش شماره‌ تلفن مجازي گوگل يا ساير سرويس‌هاي مي‌پردازند كه مي‌توانيد با خريد از آن‌ها اشكال ثبت‌نام اپل آيدي يا ساير موارد نيازمند به شماره تلفن را حل كنيد.

سرويس‌هاي رايگان دريافت پيامك

سايت‌هايي وجود دارند كه امكان دريافت و مشاهده‌ي عمومي پيامك را بدون هيچ‌گونه ثبت‌نام دراختيار متخصصان قرار مي‌دهند. سايت‌هاي زير نمونه‌هايي از اين سرويس‌هاي دريافت پيامك الكترونيك هستند.

مرجع متخصصين ايران شماره مجازي براي ساخت اپل آيدي

براي شروع ابتدا به يكي از وب‌سايت‌هاي زير مراجعه كنيد. سپس يكي از شماره‌هاي تلفن ايالات متحده را انتخاب كرده و در مراحل ثبت‌نام اپل آيدي وارد كنيد.

مرجع متخصصين ايران شماره مجازي براي ساخت اپل آيدي

در ادامه با مراجعه به بخش اينباكس همان شماره تلفن خاص، پيام كد اپل را مشاهده خواهيد كرد و مي‌توانيد كد ارسالي را در سايت اپل وارد كنيد.

نكات بسيار مهم

اپل به مطالعه اطلاعات وارد شده و حذف نمونه‌هاي تقلبي شهرت زيادي دارد. اين موضوع پيش‌تر و در خصوص صحت آدرس‌هاي وارد شده در روند ساخت اپل آيدي مشاهده شد. به همين دليل احتمالا در آينده‌ي نزديك هنگام استفاده از برخي شماره‌هاي هر يك از سرويس‌هاي مذكور بالا با پيغام خطا و صحيح نبودن شماره‌ي وارد شده، رو‌به‌رو شويد. در اين صورت تمامي شماره‌هاي دردسترس سايت‌هاي مذكور را آزمايش كنيد تا به نمونه‌ي مورد تأييد اپل برسيد.

در خصوص سرويس‌هاي دريافت پيامك ذكر اين نكته ضروري است؛ شما صاحب خطي كه پيامك را دريافت مي‌كند نيستيد. بسياري از سرويس‌هاي مذكور نيز در مرور زمان شماره‌هاي فعال خود را تغيير مي‌دهند و بنابراين، در آينده و هر زماني‌كه نياز به تأييد مجدد شماره تلفن باشد، به احتمال قوي امكان انجام اين فرايند را نخواهيد داشت. به همين دليل همواره از اطلاعات ضروري خود مانند تصاوير، شماره تلفن و پيام‌هاي متني در كامپيوتر خود همراه تهيه كنيد و از ذخيره‌سازي اطلاعات حساس خود در فضاي ابري اپل و اتكا به آن قويا خودداري كنيد.

شماره‌ي استفاده شده و آدرس سايت سرويس مذكور را در مكاني امن ذخيره كنيد تا در آينده و در صورت درخواست اپل، با مراجعه به وب‌سايت شانس اندكي براي بازيابي اكانت خود (در صورت فعال بودن شماره‌ي تلفن مورد استفاده‌ي شما) داشته باشيد.

بااين‌حال، اگر از اين راهكارها استفاده مي‌كنيد اكيدا توصيه مي‌كنيم گزينه‌ي find my phone را غيرفعال كنيد و از احراز هويت دو مرحله‌اي نيز استفاده نكنيد. بهتر است روي اكانتي كه با شماره‌ي مجازي ساخته‌ايد حسابي باز نكنيد و اطلاعاتي رو آن قرار ندهيد. ريكاوري و ريست فكتوري كردن نيز مي‌تواند آيفون گران‌ارزش شما در خطر آجر شدن قرار دهد.


يادگيري تصويري و قدم به قدم ساخت اپل آيدي

امكان ساخت اپل آيدي طي ماه‌هاي اخير و پس از تغييرات ايجاد شده در ساختار اپل، سهولت بسيار بيشتري يافته است و نيازي به استفاده از نرم‌افزار آيتونز نيست و مي‌توان با استفاده‌ از صفحه‌ي رسمي اپل آيدي به‌راحتي و حتي با استفاده از موبايل اقدام به ساخت اكانت اپل آيدي كرد. در انديشه متخصصين داشته باشيد براي ساخت اپل آيدي در سايت اپل، نيازي به نرم‌افزار تغيير IP يا VPN نيست، در صورت وجود آن را غيرفعال كنيد.

مرحله اول:

وارد صفحه‌ي appleid.apple.com شويد و روي گزينه‌ي Create Your Apple ID كليك كنيد.

مرجع متخصصين ايران

مرحله دوم:

در مرحله‌ي بعدي بايد اطلاعات خود را بدين ترتيب وارد كنيد:مرجع متخصصين ايران يادگيري ساخت اپل آيدي / Apple ID

۱- نام و نام‌ خانوادگي، كشور (ايالات متحده باشد) و تاريخ تولد خود را وارد كنيد.

۲- آدرس رايانامهي كه مي‌خواهيد از آن به‌عنوان اپل آيدي استفاده كنيد و پسورد. هر آدرس رايانامهي قابليت استفاده به‌عنوان شناسه‌ي اپل آيدي شما را دارد. فقط در انديشه متخصصين داشته باشيد بايد به رايانامه خود دسترسي داشته باشيد و از وارد كردن آدرس جعلي يا نمونه‌اي كه پسورد آن را فراموش كرديد خودداري كنيد. آدرس رايانامه شما همان شناسه‌ي اپل‌ آيدي خواهد بود. در ادامه بايد رمز عبور خود را وارد كنيد. رمز عبور بايد از تركيب حداقل ۸ حرف بزرگ، كوچك و عدد تشكيل شده باشد. در انديشه متخصصين داشته باشيد در صورت نداشتن رايانامه، بايد حتما پيش از ساخت اپل اقدام به ساخت اكانت رايانامه در يكي از سرويس‌هاي (پيشنهاد اخبار تخصصي، علمي، تكنولوژيكي، فناوري مرجع متخصصين ايران جيميل و اوت‌‌لوك است) كنيد. 

۳- شماره تلفن را وارد كنيد.

۴- در صورت فعال بودن اين گزينه‌ها، رايانامه‌هاي تبليغاتي اپل به رايانامه شما ارسال خواهد شد. پيشنهاد ما غيرفعال كردن هر سه گزينه است.

۵- متن نمايش درآمده را در كادر وارد كنيد و در ادامه گزينه Continue را انتخاب كنيد.

مرحله‌ سوم:

در اين مرحله اپل دو كد ۶ رقمي را براي اطمينان از دسترسي متخصص به آدرس رايانامه و شماره تلفن ارسال مي‌كند كه با مراجعه به آدرس رايانامه و اينباكس شماره تلفن خود، بايد كد مربوطه را در دو مرحله (مرحله‌ي اول كد رايانامه و مرحله‌ي دوم كد SMS) وارد كنيد.

مرجع متخصصين ايران

مرحله چهارم:

در اين مرحله شما اطلاعات كلي اپل آيدي خود را مشاهده مي‌كنيد. در اين صفحه بايد در بخش Payment & Shipping گزينه‌ي Edit را انتخاب كنيد.

مرجع متخصصين ايران

مرحله پنجم:

در اين مرحله بايد اطلاعات پرداخت و آدرس خود را وارد كنيد.

مرجع متخصصين ايران

۱- در مرحله‌ي اول دقت كنيد كشور United States انتخاب شده باشد.

۲- در ادامه گزينه‌ي None را از ليست نحوه‌ي پرداخت انتخاب كنيد.

۳- در قدم بعدي ابتدا نام و نام خانوادگي خود را وارد كنيد. در ادامه براي وارد كردن آدرس خود، باتوجه‌به انتخاب كردن كشور ايالات متحده در مرحله‌ي سوم، بايد آدرسي در اين كشور را وارد كنيد. براي اين كار به سايت fakeaddressgenerator مراجعه كنيد تا اطلاعاتي تصادفي براي وارد كردن دراختيار شما قرار گيرد. بخش apt, suite, bldg را خالي بگذاريد. همچنين مي‌توانيد از آدرس‌هاي پايين براي وارد كردن در بخش لازمه بهره ببريد.

در انديشه متخصصين داشته باشيد براي استفاده از اين سرويس بايد از نرم‌افزار‌هاي تغيير IP استفاده كنيد و پس از دريافت اطلاعات مدانديشه متخصصين خود، نرم‌افزار تغيير IP يا VPN را براي ادامه‌ي روند ساخت اپل آيدي خاموش كنيد. سرويس مذكور علاوه بر ارائه‌ي اطلاعاتي نادرست از نام شخص، نام خانوادگي و محل اقامت، اطلاعاتي تصادفي از شرايط جسمي، وضعيت اشتغال، حساب بانكي و اطلاعات شخصي نيز ارائه‌ مي‌دهد. تنها از آدرس سكونت اين سرويس استفاده كنيد و به هيچ وجه اطلاعات ديگر آن مخصوصا حساب بانكي را براي ثبت‌ نام اپل آيدي به كار نبريد.

مرجع متخصصين ايران يادگيري ساخت اپل آيدي

در صورت مسدود شدن يا عدم دسترسي به سرويس fakeaddressgenerator، از آدرس‌هاي زير مي‌‌توانيد استفاده كنيد. آدرس اول:

 • Street: 1 Infinite loop
 • City: CUPERTINO
 • Province: CA
 • Zipcode: 95014-2083
 • Tel: 031 1298567

 آدرس دوم:

 • Street: 9592, Harding Avenue, Surfside
 • City: Miami
 • Province: FL
 • Zipcode: 33154
 • Tel: 305-8611077

۴- سپس گزينه‌ي copy billing address را انتخاب كنيد تا تمام اطلاعات وارد شده در بخش بالا، در قسمت پاييني (Shipping Address) نيز تكرار شود. 

۵- اطلاعات بخش پايين را به‌صورت سطحي مطالعه كنيد.

۶- گزينه Save در بالاي صفحه را انتخاب كنيد.

همان‌طور كه مشاهده مي‌كنيد اطلاعات به‌نمايش درآمده در بخش Payment & Shipping تغيير خواهد كرد.

مرجع متخصصين ايران

اپل آيدي شما ساخته شده است و مي‌توانيد با وارد كردن آن در دستگاه اپلي خود، از قابليت‌هاي آن بهره ببريد.

مرحله ششم:

ساخت اپل آيدي در مرحله‌ي پيشين به پايان رسيد. اما قويا پيشنهاد مي‌كنيم باتوجه‌به تصوير زير، يك آدرس رايانامه ديگر براي همراهي از اكانت اپل آيدي خود در شرايط خاص وارد كنيد. با وارد كردن اين آدرس رايانامه در صورت بروز اشكال براي اكانت مي‌توانيد با درخواست از اپل، رايانامهي حاوي لينك تغيير رمز يا تغيير پاسخ سؤال‌هاي امنيتي را در آدرس رايانامه همراه خود دريافت كنيد.

براي اين كار در همان صفحه‌ي اطلاعات كلي اپل آيدي و در بخش Security روي گزينه‌ي Add a Rescue Email كليك كنيد.

مرجع متخصصين ايران

سپس در پنجره باز شده رايانامه همراه خود را وارد كنيد.

مرجع متخصصين ايران يادگيري ساخت اپل آيدي / Apple ID

در ادامه رايانامهي حاوي كد تأييد به آدرس وارد شده ارسال خواهد شد كه بايد با مراجعه به آدرس رايانامه همراه خود، كد را در پنجره‌ي جديد وارد كنيد.

مرجع متخصصين ايران

در نهايت بخش Rescue Email بايد به نمونه‌ي وارد كرده‌ي جديد تغيير كند.

مرجع متخصصين ايران يادگيري ساخت اپل آيدي / Apple ID

مرحله هفتم:

پيش از اين اپل سوالات امنيتي و پساخ دلخواه متخصصان را در اولين مرحله و دركنار رايانامه و نام متخصصي درخواست مي‌كرد. اما در جديدترين به‌روزرساني، ضرورتي به وارد كردن پاسخ سوالات امنيتي نيست و درواقع شماره تلفن اين نقش را ايفا خواهد كرد. بااين‌حال براي افزايش شانس ريكاوري اكانت در صورت از دست رفتن شماره تلفن يا فراموشي رمز عبور، پيشنهاد مي‌كنيم اين بخش را نيز تكميل كنيد. براي اين امر در همان صفحه‌ي اطلاعات كلي حساب متخصصي اپل آيدي، در بخش Security، روي گزينه‌ي Change Questions كليك كنيد.

مرجع متخصصين ايران سوال هاي امنيتي اپل آيدي

سپس در ادامه سه سؤال و پاسخ مطبوع خود را براي هر يك وارد كنيد و گزينه‌ي Continue را درنهايت انتخاب كنيد. حتما پاسخ‌هاي خود را ذخيره كنيد، زيرا اپل به‌صورت تصادفي در آينده آن‌ها را خواهد پرسيد و در صورت جواب اشتباه، به سختي و ازطريق شماره تلفن، قادر به ورود به اكانت خود خواهيد بود. همچنين اگر در آينده قصد استفاده از گيفت كارت اپل و خريد اپليكيشن داشته باشيد، اپل به‌صورت تصادفي سؤال‌ها را از شما خواهد پرسيد و در صورت عدم توانايي در جواب آن‌ها آيدي شما بلاك خواهد شد. 

ساخت اپل آيدي با رايانامه همراه به پايان رسيده است. 


يادگيري ساخت Apple ID بدون شماره تلفن

ساخت Apple ID پيش‌ازاين ازطريق وب‌سايت رسمي appleid.apple.com امكان‌پذير بود؛ اما اكنون و باتوجه‌به اضافه‌شدن شماره‌تلفن در فرم اپل آيدي، ديگر نمي‌توان از آن طريق اقدام كرد؛ مگر اينكه شماره‌ي معتبر خارجي داشته باشيد. ناگفته نماند ساخت اپل آيدي با شماره‌ي مجازي را نيز به‌‌دليل ماهيت موقتي اكثر شركت‌هاي ارائه‌كننده‌ي شماره‌هاي مجاز، به‌هيچ‌عنوان توصيه نمي‌كنيم. گذشته از تاريخ انقضاي شماره‌هاي مجازي، موضوع ديگر اشتراكي‌بودن آن‌ها است كه احتمالا در آينده شما را دچار اشكال مي‌كند. به‌خاطر داشته باشيد براي ساخت اپل آيدي به نرم‌افزار تغيير IP نياز نداريد و مي‌توانيد بدون آن‌ها مراحل را دنبال كنيد.

براي ساخت اپل آيدي بدون شماره‌تلفن و ازطريق آيتونز لازم است ابتدا نرم‌افزار آيتونز را روي سيستم خود نصب كنيد. توجه كنيد نسخه‌هاي جديد آيتونز نيز از شما شماره‌تلفن معتبر مي‌خواهند؛ بنابراين، بايد نسخه‌هاي قديمي‌تر را تهيه كنيد. نسخه‌ي استفاده‌شده‌ي تيم اخبار تخصصي، علمي، تكنولوژيكي، فناوري مرجع متخصصين ايران براي ساخت اپل آيدي iTunes 12.10.5.12 است و با نسخه‌هاي جديد آيتونز مانند 12.10.7 امكان دورزدن نياز به شماره‌تلفن دردسترس نيست.

مرحله‌ي اول:

نرم‌افزار آيتونز را باز كنيد و سپس طبق عكس زير مراحل را انجام دهيد:

مرجع متخصصين ايران ساخت اپل آيدي بدون شماره / ساخت اپل آيدي با آيتيونز

۱. در نوار منو بالا سمت چپ روي گزينه‌ي Account كليك كنيد تا زبانه‌ي آن باز شود.

۲. از منو بازشده روي Sign In كليك كنيد تا پنجره‌ي جديدي باز شود.

مرحله‌ي دوم:

پنجره‌اي كه باز شده است، در اصل براي واردشدن به‌ حساب متخصصي اپل آيدي ازطريق آيتونز متخصصد دارد؛ اما همان‌طوركه در عكس مي‌بينيد، گزينه‌ي ساخت اپل آيدي در اين بخش نيز وجود دارد؛ بنابراين، روي Create New Apple ID كليك كنيد تا وارد مرحله‌ي بعدي شويد.

مرجع متخصصين ايران ساخت اپل آيدي بدون شماره / ساخت اپل آيدي با آيتيونز

مرحله‌ي سوم:

در اين مرحله، شناسه‌ي اپل آيدي و رمزعبور را بنابر اطلاعات رايانامه شخصي‌تان وارد مي‌كنيد.

مرجع متخصصين ايران ساخت اپل آيدي بدون شماره / ساخت اپل آيدي با آيتيونز

۱. در بخش اول، آدرس رايانامهي را كه قصد داريد از آن به‌عنوان اپل آيدي استفاده كنيد، به‌همراه رمزعبور مدانديشه متخصصين وارد كنيد. توجه كنيد از آدرس رايانامهي استفاده كنيد كه به آن دسترسي داريد و مي‌توانيد كد فعال‌سازي براي تأييد رايانامه را دريافت كنيد؛ بنابراين، از رايانامه جعلي يا رايانامه‌هايي استفاده نكنيد كه رمزعبور آن را به‌خاطر نداريد. ناگفته نماند آدرس رايانامهي كه اعلام مي‌كنيد، شناسه‌ي اپل آيدي شما مي‌شود و براي استفاده از خدمات اپ‌استور بايد از آن استفاده كنيد.

۲. در اين مرحله بايد كشور يا منطقه‌ي خود را انتخاب كنيد كه باتوجه‌به استفاده از آدرس پستي آمريكا، آن را روي United States قرار دهيد.

۳. گزينه‌ي تأييد موافقت با قوانين و شرايط استفاده از خدمات اپل را بزنيد تا كليك Continue در گوشه‌ي پايين سمت راست فعال شود.

۴. روي Continue كليك كنيد تا وارد مرحله‌ي بعدي ساخت اپل آيدي بدون شماره‌تلفن شويد.

مرحله‌ي چهارم:

در اين مرحله، اطلاعات شخصي شما لازم است. به‌خاطر بسپاريد اين اطلاعات را با هيچ فردي به‌اشتراك نگذاريد؛ زيرا دسترسي به اين اطلاعات به‌مثابه‌ي دسترسي كامل به اپل آيدي شما است. همچنين فقط‌و‌فقط با اين اطلاعات مي‌توان حساب اپل آيدي خود را بازيابي كنيد يا رمزعبور را تغيير دهيد.

مرجع متخصصين ايران ساخت اپل آيدي بدون شماره / ساخت اپل آيدي با آيتيونز

۱. در اين بخش نام و نام‌خانوادگي و تاريخ تولد خود را وارد كنيد كه ازطريق وب‌سايت time.ir از شمسي به ميلادي تبديل كرده‌ايد.

۲. درادامه سه سؤال امنيتي به ‌انتخاب متخصص مطرح مي‌شود و متخصص بايد پاسخ آن‌ها را بدهد تا در آينده براي بازيابي حساب اپل آيدي يا خريد اپليكيشن يا گيفت كارت بتواند فرايند خريد را تكميل كند. ذخيره‌ي پاسخ‌هايي كه به سؤالات مي‌دهيد، بسيار مهم است؛ زيرا اپل در صورت مشكوك‌شدن به حساب شما يا هنگام خريد اپليكيشن آن‌ها را از شما خواهد پرسيد و اگر پاسخ اشتباه وارد كنيد، حساب متخصصي اپل آيدي شما مسدود خواهد شد؛ بنابراين، پاسخ‌ها را حتما به‌خاطر بسپاريد يا درصورت لاخبار تخصصي آن‌ها را در جايي مطمئن ذخيره كنيد.

۳. اين بخش براي ارسال اخبار و تازه‌هاي اپل به رايانامه متخصص است. پيشنهاد ما غيرفعال‌كردن اين گزينه است تا در آينده اينباكس رايانامهتان شلوغ نشود؛ به‌ويژه اينكه با غيرفعال‌كردن آن خدمات مهمي را از دست نخواهيد داد.

۴. بعد از تكميل فرم، كليد Continue فعال مي‌شود. روي آن كليك كنيد تا به مرحله‌ي بعدي وارد شويد.

مرحله‌ي پنجم:

اين مرحله با اطلاعات پرداخت و آدرس پستي تكميل مي‌شود.

مرجع متخصصين ايران ساخت اپل آيدي بدون شماره / ساخت اپل آيدي با آيتيونز

۱. گزينه‌ي None را انتخاب كنيد.

۲. دوباره نام و نام‌خانوادگي را وارد كنيد و درادامه آدرس پستي از كشور آمريكا كه از وب‌سايت fakeaddressgenerator دريافت كرديد، به‌ترتيب در بخش‌هاي مشخص وارد كنيد. توجه كنيد در وب‌سايتي كه از آن آدرس پستي دريافت مي‌كنيد، اطلاعات حساب بانكي جعلي نيز ارائه مي‌كند، به‌هيچ‌عنوان از آن اطلاعات استفاده نكنيد. مي‌توانيد فيلد مربوط به Apt و suite و bldg را خالي بگذاريد. نام شهر را تايپ كنيد و ايالت را از بين ۵۰ ايالت آمريكا انتخاب كنيد.

مرجع متخصصين ايران ساخت اپل آيدي بدون شماره / ساخت اپل آيدي با آيتيونز

اگر به‌وب‌سايت آدرس‌هاي پستي جعلي دسترسي نداشتيد، مي‌توانيد از اطلاعات زير استفاده كنيد.

آدرس اول:

 • Street: 1 Infinite loop
 • City: CUPERTINO
 • Province: CA
 • Zipcode: 95014.2083
 • Tel: 031 1298567

آدرس دوم:

 • Street: 9592, Harding Avenue, Surfside
 • City: Miami
 • Province: FL
 • Zipcode: 33154
 • Tel: 305.8611077

۳. براي ثبت اطلاعات واردشده روي گزينه‌ي Continue كليك كنيد. تا به مرحله‌ي بعدي برويد.

مرحله‌ي ششم:

در اين مرحله، بايد اپل آيدي خود را تأييد كنيد. درواقع، در ساخت اپل آيدي بدون شماره‌تلفن ازطريق آيتونز روال تأييد اپل آيدي مانند قبل و ازطريق ارسال كد تأييد به آدرس رايانامه انجام مي‌شود؛ حال‌آنكه در شيوه‌ي جديد كد تأييد براي شماره‌تلفن واردشده ارسال خواهد شد.

مرجع متخصصين ايران ساخت اپل آيدي بدون شماره / ساخت اپل آيدي با آيتيونز

۱. كد تأييد به آدرس رايانامهي ارسال مي‌شود كه در ابتداي فرايند ساخت اپل آيدي ازطريق آيتونز وارد كرديد.

۲. به آدرس رايانامه خود مراجعه كنيد و پيام ارسال‌شده‌ي اپل را باز و سپس كد شش‌رقمي را تايپ كنيد.

۳. اگر به هردليلي رايانامهي دريافت نكرديد، بعد از چند دقيقه روي گزينه‌ي Request a New Code كليك كنيد تا مجددا رايانامه برايتان ارسال شود.

۴. با تايپ كد تأييد، گزينه‌ي Verify فعال خواهد شد. روي آن كليك كنيد تا به مرحله‌ي آخر برويد.

مرحله‌ي هفتم:

با ورود به اين مرحله، ابتدا با پيامي رو‌به‌رو مي‌شويد كه اپل آيدي در حال آماده‌سازي است. چند لحظه صبر كنيد تا فرايند تكميل شود.

مرجع متخصصين ايران ساخت اپل آيدي بدون شماره / ساخت اپل آيدي با آيتيونز

۱. در انتها پيامي نمايش داده مي‌شود كه اپل آيدي شما اكنون مي‌تواند براي دسترسي به خدمات اپل استفاده شود.

۲. با كليك روي گزينه‌ي ادامه، وارد Store آيتونز مي‌شويد.


ارور عدم فعاليت پيوسته متخصصد

اگر در تمام مراحل ساخت اپل آيدي، پنجره‌ي مرورگر براي مدت زمان خاصي بدون تغيير باقي بماند، براي افزايش ايمني روند ساخت اپل شما را به صفحه‌ي اول بازخواهد گرداند. در وهله‌ي اول آدرس اپل آيدي خود را در بخش مشخص شده وارد كنيد، اگر در ادامه بخش مخصوص وارد كردن پسورد فعال شد، اين بدين معني است كه اپل آيدي شما ساخته شده است و بايد اطلاعات آن را تكميل كنيد (مرحله‌ي چهار به بعد). در صورتي كه مرحله‌ي دوم را سپري كرده باشيد، ديگر نيازي به از سرگيري مراحل ساخت نيست و اپل شما را به صفحه‌ي تأييد صحت آدرس رايانامه براي وارد كردن كد يا به صفحه‌ي اطلاعات كلي اپل آيدي (مرحله‌ي چهارم) انتقال مي‌دهد. 

مرجع متخصصين ايران يادگيري ساخت اپل آيدي / Apple ID

اگر پيغام خطايي مبني بر اشتباه بودن آدرس وارد شده نمايش داده شود، اين موضوع بدين معني است كه بايد از مرحله‌ي اول كار خود را از سر بگيريد.

باتوجه‌به اين موضوع پيشنهاد مي‌شود پيش از اقدام به ساخت اپل آيدي، آدرس سكونت تقلبي براي وارد كردن در پروفايل اپل آيدي را از سايت مذكور دريافت كنيد. همچنين با ورود به رايانامه خود (ادرس وارد شده به‌عنوان اپل آيدي) آماده‌ي دريافت رايانامه كد ۶ رقمي اپل باشيد.

ارزش به‌روز، مشخصات متخصص و هر اطلاعاتي كه براي خريد ارزان و آگاهانه‌ي انواع آيفون‌هاي اپل نياز داريد را در بخش محصولات اخبار تخصصي، علمي، تكنولوژيكي، فناوري مرجع متخصصين ايران بيابيد؛ مقايسه‌ي مشخصات متخصص انواع موبايل‌هاي موبايل آيفون دركنار گالري تصاوير رسمي همگي در اين بخش دردسترس شما خواهد بود.

سؤالات شما را در بخش هم انديشي ها پذيراييم. 

راه‌حل‌هاي ذكرشده در اين مقاله با رايانامه‌ها و آدرس‌هاي مختلف در ۳۰ تير ۱۳۹۹ تست شده‌اند.

پرسش‌هاي متداول

 • اپل آيدي (Apple ID) چيست؟

  اپل آيدي همانند شناسنامه متخصصان محصولات اپل است. ساخت اپل آيدي اولين پيش‌نياز جهت بهره بردن از فروشگاه اپليكيشن‌هاي اپ استور، بسياري از سرويس‌هاي اپل و همچنين استفاده از موبايل‌هاي آيفون، كامپيوترهاي مك و تبلت‌هاي آيپد است. درواقع بدون اپل آي‌دي نمي‌توان از محصولات اپل به درستي استفاده كرد.

 • آيا ساخت اپل آيدي پولي است؟

  اپل آيدي كاملا رايگان است و بدون نياز به پرداخت هيچ‌گونه مبلغي به اپل يا هر شركتي ديگر مي‌توان آن را ساخت. به دليل تحريم‌هاي اپل ساخت اپل آي‌دي براي متخصصان ايراني با كمي دشواري ميسر است اما تمام متخصصان مي‌توانند با انجام مراحلي كه در اخبار تخصصي، علمي، تكنولوژيكي، فناوري مرجع متخصصين ايران يادگيري داديم براي خود اپل آي دي بسازند.

 • براي ساخت اپل آيدي به كامپيوتر نياز است؟

  مي‌توان اپل آيدي را به‌راحتي با كامپيوتر يا موبايل هوشمند ساخت.

 • آيا يك نفر مي‌تواند چند اپل آيدي بسازد؟

  هر متخصص مي‌تواند با آدرس‌هاي رايانامه مختلف، به تعداد نامحدود و به رايگان اكانت اپل آيدي بسازد.

 • چطور اپل آي دي (Apple ID) بسازم؟

  براي مشاهده يادگيري فارسي و كاملا رايگان ساخت اپل آي دي به مقاله مقاله يادگيري ساخت اپل‌آي‌دي اخبار تخصصي، علمي، تكنولوژيكي، فناوري مرجع متخصصين ايران مراجعه كنيد و به‌راحتي اكانت خود را بسازيد.

اگر به‌دنبال خريد موبايل با مناسب‌ترين ارزش از فروشگاه‌هاي معتبر هستيد، موبايل مدانديشه متخصصين خود را در بخش محصولات اخبار تخصصي، علمي، تكنولوژيكي، فناوري مرجع متخصصين ايران جست‌وجو و با مقايسه كامل مشخصات، ارزش، تصاوير و... آگاهانه خريد كنيد..

از سراسر وب

  انديشه متخصصينات
كاراكتر باقي مانده

بيشتر بخوانيد