محبوب‌ترين موتورسيكلت‌ها در اينستاگرام

از بين ۲۵ موتورسيكلت محبوب اينستاگرام، ۱۸ مدل محصولات ژاپني هستند و هندوستان بيشترين طرفداران موتورسيكلت را دارد.

اينستاگرام يكي از شبكه‌هاي اجتماعي پرطرفدار است كه گروه‌هاي مختلفي در آن فعال هستند. جاي تعجب نيست كه علاقه‌مندان دنياي خودرو و موتورسيكلت از اين شبكه‌ي اجتماعي براي به‌اشتراك‌گذاشتن تصاوير و به‌رخ‌كشيدن ماشين و موتورسيكلتشان استفاده مي‌كنند.

موتورسيكلت‌سواران در اينستاگرام از هشتگ‌هاي مختلفي استفاده مي‌كنند كه متخصص كارشناسان وب‌سايت BudgetDirect هشتگ BikersOfInstagram را مطالعه موتورسيكلت‌هاي محبوب و اينفلوئنسرهاي اين حوزه انتخاب كرده‌اند. در اين مقاله، محبوب‌ترين موتورسيكلت‌هاي اينستاگرام با هشتگ BikersOfInstagram شناسايي شده‌اند. همچنين با كمك داده‌هاي به‌دست‌آمده از جست‌وجوي گوگل، محبوب‌ترين برند توليدكننده‌ي موتورسيلكت در كشورهاي مختلف جهان مطالعه شده است.

موتورسيكلت‌هاي محبوب در اينستاگرام و جهان

براي شناسايي موتورسيكلت‌هاي محبوب اينستاگرام، پانصدهزار پست با هشتگ BikersOfInstagram در انديشه متخصصين گرفته و سپس هر پست براساس شهر و ايالت تفكيك شده است. با استفاده از Google Keyword Planner، تعداد جست‌وجوهاي هر برند موتورسيكلت‌ساز در كشورهاي مختلف مطالعه و بيش از يك‌ميليون پست براي هر مدل موتورسيكلت ثبت شده است.

براساس نتايج به‌دست آمده، هندوستان با ۴۶،۲۴۵ پست در هشتگ BikersOfInstagram، بهشت طرفداران موتورسيكلت است. موتورسيكلت بي‌ام‌و S1000RRR با ۵۱۳،۰۵۸ بار تگ، محبوب‌ترين مدل در اينستاگرام محسوب مي‌شود و هارلي ديويدسن نيز بيش از هر برند توليدكننده‌ي موتورسيكلت در اينترنت جست‌وجو شده است. رتبه‌ي اول اينفلوئنسرهاي دنياي موتورسيكلت در اينستاگرام هم با ۹/۲ ميليون دنبال‌كننده به ولنتينو روسي، موتورسوار ۴۱ ساله‌ي مشهور ايتاليايي و قهرمان مسابقات موتوجي‌پي مي‌رسد.

اينفوگرافي زير برندهاي محبوب‌ موتورسيكلت در كشورهاي مختلف جهان را نشان مي‌دهد. براساس تعداد دفعات جست‌وجو، هارلي ديويدسن پرطرفدارترين برند توليدكننده‌ي موتورسيكلت در اينترنت است؛ به‌‌گونه‌اي كه در ۸۳ كشور، اين برند بيشتر از برندهاي ديگر در اينترنت جست‌وجو شده. نكته‌ي جالب آن است كه اين شركت آمريكايي در خانه، روسيه، استراليا، فنلاند، فرانسه، بريتانيا، ايرلند، سوئد و نروژ طرفداران متعصبي دارد. البته همان‌طور‌كه در اينفوگرافي ميبينيم، برخي از كشورها مثل ايران، تركمنستان، ازبكستان، چين و مراكش در اين پژوهش در انديشه متخصصين گرفته نشده‌اند كه در نتايج تأثيرگذار خواهد بود.

كاوازاكي (تلفظ صحيح كاواساكي) و رويال انفيلد از ديگر برندهاي محبوب جهان هستند. رويال انفيلد (Royal Enfield) برند سابق انگليسي دنياي موتورسيكلت است كه از سال ۱۹۵۵ به‌عنوان شركتي هندي فعاليت مي‌كند. اولين محصول رويال انفيلد سال ۱۹۰۱ توليد شده و مدل بولت (Bullet) قديمي‌ترين موتورسيكلت جهان است كه هنوزهم توليد مي‌شود. ايتاليايي‌ها طرفدار موتورسيكلت‌هاي خانگي دوكاتي و برزيلي‌ها و مكزيكي‌ها و كره‌اي‌ها به‌دنبال محصولات هوندا در اينترنت هستند.

آب‌وهوا و اقليم و اقتصاد هندوستان اين كشور را به خانه‌ي موتورسيكلت‌سواران تبديل كرده است. بيشتر مردم اين كشور درآمد زيادي ندارند؛ بنابراين، مجبور هستند اولويت اولشان را خريد موتورسيكلت قرار دهند تا خودرو. البته ترافيك سنگين در شهرهاي بزرگ هند هم موتورسيكلت را به وسيله‌ي نقليه برتر تبديل كرده است. پس از هندوستان، آلمان با ۱۳،۲۲۸ هشتگ در مقام دوم ايستاده و آمريكا و ايتاليا در رده‌هاي بعدي هستند.

براساس مطالعه‌هاي BudgetDirect، بي‌ام‌و S1000RR با بيش از نيم‌ميليون هشتگ محبوب‌ترين موتورسيكلت در اينستاگرام است. پس از موتورسيكلت سنگين و قدرتمند و سريع آلماني‌ها، حدودا با ۱۳۰ هزار هشتگ كمتر، KTM 390 در جايگاه دوم قرار مي‌گيرد. از بين ۲۵ موتورسيكلت محبوب اينستاگرام، ۱۸ مدل ژاپني و ۶ مدل اروپايي و يك مدل هندي هستند.

در اين طبقه‌بندي، موتورسيكلت‌هاي ماندگار هوندا 1000RR و سوزوكي GSX-R1000 و سوزوكي هايابوسا به‌ترتيب در جايگاه‌هاي هفتمين و يازدهمين و شانزدهمين مدل‌هاي محبوب قرار گرفته‌اند.

در مطالعه اينفلوئنسرهاي محبوب دنياي موتورسيكلت در اينستاگرام، ولنتينو روسي در جايگاه اول ايستاده است كه براي هر پست منتشر‌شده، بين ۱۷ تا ۲۸ دلار درآمد به‌جيب مي‎زند. ماركز و لورنزو اسپانيايي نيز دومين و سومين اينفلوئنسر محبوب هستند.


از انديشه متخصصينات شما محبوب‌ترين برند توليدكننده‌ي موتورسيكلت در ايران كدام است؟ موتورسيكلت‌هاي ساخت كدام كشور را مي‌پسنديد؛ ژاپن، آلمان، ايتاليا يا آمريكا؟


منبع budgetdirect

از سراسر وب

  انديشه متخصصينات
كاراكتر باقي مانده

بيشتر بخوانيد