سوپراسپرت FV فرانجيونتو سورپاسو معرفي شد

مرجع متخصصين ايران سوپراسپرت FV فرانجيونتو سورپاسو معرفي شد

شركت ايتاليايي اف‌وي فرانجيونتو از خودروي سوپراسپرت سورپاسو در دو مدل استراداله و GTXX با بيشينه قدرت ۸۵۰ اسب‌بخار رونمايي كرد كه از فناوري هوش مصنوعي براي دستيار رانندگي بهره مي‌برد.

وقتي صحبت از خودروهاي سوپراسپرت ايتاليايي مي‌شود، نام اف‌وي فرانجيونتو (FV Frangivento) به احتمال زياد در بالاي فهرست نامزدها نخواهد بود؛ اما اين موضوع مانع خودروساز مستقر در تورين براي معرفي آخرين مدل خود با نام FV Frangivento Sorpasso نمي‌شود.

مرجع متخصصين ايران نماي جانبي خودروي سوپراسپرت فرانجيونتو سورپاسو استراداله / FV Frangivento Sorpasso Supercar

به گزارش موتوروان، پس از ابرخودرو ۱۰۰۰ اسب بخاري Asfane DieciDieci و رودستر برقي ۱٫۶ ميليون دلاري شارلوت (با آكواريوم ماهي توكار)، سورپاسو يك ويژگي خاص دارد. اين محصول در دو مدل Stradale و GTXX در دسترس است، زيرا خريداران مدل دومي مي‌توانند براي سفارشي‌سازي، دو X انتهايي را به اعداد دلخواه خود تغيير دهند.

جدا از اين، خريداران سورپاسو استراداله و GTXX مي‌توانند به مدت ۳۰ روز وارد دو برنامه شخصي به نام Programma Sviluppo و Programma Ego شوند كه در آن مي‌توانند در كنار يكديگر با متخصصان فرانجيونتو براي طراحي خودروي خود همكاري كنند.

سورپاسو استراداله با جذابيت بيشتر و طراحي ظريف‌تر، از مدل ديگر متفاوت شده است. اين خودروي نمايشي است كه در تصاوير مطبوعاتي نشان داده شده و در رنگ‌ هرمس گري (Hermes Gray) وجود دارد. از طرف ديگر، سورپاسو GTXX از بدنه‌اي دورنگ بهره مي‌برد و با الهام از خودروهاي GT3، ظاهر تهاجمي‌تري دارد.

در تصاوير مطبوعاتي مشخص نشده است؛ ‌اما گفته مي‌شود كه كابين‌ هر دو خودروي سوپراسپرت سورپاسو از آلكانترا و همچنين چرم‌هاي مصنوعي ساخته‌‌شده توسط آتليه تاريخي ماريو لِوي مستقر در تورين عرضه خواهد شد. همچنين اين خودرو با دستيار رانندگي آواتار اختياري همراه خواهد بود كه به انديشه متخصصين مي‌رسد كمك‌راننده هوشمند با ويژگي‌هاي انساني قابل تنظيم باشد. گفته مي‌شود كه فناوري هوش مصنوعي (AI) توسط Sistemevo توسعه يافته است و مانند سرنشين شخصي، توانايي مكالمه با استفاده از زبان طبيعي را دارد.

سورپاسو استراداله از پيشرانه تنفس طبيعي خورجيني ۱۰ سيلندر بهره مي‌برد و براي توليد ۶۱۰ اسب‌بخار از فناوري القاي اجباري استفاده نمي‌كند. از سوي ديگر، سورپاسو GTXX مجهز به سوپرشارژر است تا ۸۵۰ اسب‌بخار قدرت توليد كند و به آن اجازه مي‌دهد تا در عرض ۲٫۹ ثانيه از حالت سكون به سرعت ۱۰۰ كيلومتر بر ساعت برسد و بيشينه سرعت ۳۴۵ كيلومتر بر ساعت به دست آورد.

مرجع متخصصين ايران نماي عقب خودروي سوپراسپرت فرانجيونتو سورپاسو استراداله / FV Frangivento Sorpasso Supercar

ارزش اين خودروي سوپراسپرت ذكر نشده است؛ اما اف‌وي فرانجيونتو اعلام كرده كه علاقه‌مندان و مجموعه‌داران از قبل رزرو خود را انجام داده‌اند و خودروهاي خود را تا پايان ماه جولاي تحويل مي‌گيرند.


منبع motor1

از سراسر وب

  انديشه متخصصينات
كاراكتر باقي مانده

بيشتر بخوانيد