درآمد ۳٫۵ ميليارد دلاري فروشندگان آمازون در پرايم دي

در پرايم دي ۲۰۲۰، كسب‌وكارهاي كوچك در ۱۹ كشور دنيا، توانستند با استفاده از پلتفرم فروش آمازون درآمد ۳٫۵ ميليارد دلاري كسب كنند.

با وجود به اتمام رسيدن پرايم دي، آمازون هنوز نگفته در مدت‌زمان برگزاري پرايم دي چقدر سود كرده است و حتي آمار كل فروش آن مشخص نيست. اين شركت تنها به اين موضوع اشاره كرده است كه فروشندگان مختلف كه در سايت آمازون محصولات خود را مي‌فروشند، در مدت‌زمان برگزاري پرايم دي توانستند ۳٫۵ ميليارد دلار درآمد داشته باشند. براي مقايسه بد نيست به اين موضوع هم اشاره كنيم كه در مقايسه با پرايم دي سال ۲۰۱۹، فروشندگان آمازون ۶۰ درصد درآمد بيشتري كسب كرده‌اند؛ اين اتفاق يعني اينكه فروش ساير فروشندگان روي آمازون، از خود آمازون بيشتر بوده است.

آمازون قصد دارد در سال ۲۰۲۰ نزديك به ۱۸ ميليارد دلار روي كسب‌وكارهاي كوچك و متوسط سرمايه‌گذاري كند و پرايم دي هم براي همين كسب‌وكارها طراحي شده است تا همراهي بيشتري از آن‌ها صورت بگيرد. اين شركت در طول پرايم دي نزديك به ۹۰۰ ميليون دلار براي تبليغات اين كسب‌وكارها هزينه كرده است.

آمازون با منتشر كردن اين آمار قصد دارد به اين موضوع اشاره كند كه نقش بزرگ و مثبتي در حوزه خرده‌فروشي‌ و كسب‌وكارهاي كوچك دارد. چند ماه پيش گزارشي منتشر شد كه در آن گفته شده بود آمازون با اطلاعات به‌دست‌آمده از فروش كسب‌وكارهايي كوچك، سعي دارد يك سري محصولات خاص خود توليد كند. اين شركت از آن تاريخ به بعد كاملا دفاعي عمل كرده است و سعي دارد روي كسب‌وكارهاي كوچك بيشتر سرمايه‌گذاري كند.


منبع Engadget

از سراسر وب

  انديشه متخصصينات
كاراكتر باقي مانده

بيشتر بخوانيد