كارت‌هاي گرافيك ميان‌رده مبتني بر معماري RDNA 2 AMD به‌زودي از راه مي‌رسند

پس از معرفي كارت‌هاي گرافيك بالارده و پرچم‌دار، اكنون زمان معرفي كارت‌هاي ميان‌‌رده و پايين‌رده مبتني بر معماري RDNA 2 AMD فرا رسيده است.

هر دو غول صنعت پردازنده‌ي گرافيكي به‌تازگي GPU-هاي بالارده و پرچم‌دار مبتني بر جديدترين ريزمعماري گرافيكي خود را معرفي كرده‌اند؛ اما در اين مدت بسياري از متخصصان و گيمرهايي كه حاضر نيستند مبلغي بيشتر از ۴۰۰ دلار براي كارت گرافيك پرداخت كنند، بي‌صبرانه و اميدوارانه به‌ انتظار معرفي كارت‌هاي گرافيك ميان‌رده و پايين‌رده نسل جديد AMD و انويديا نشسته بودند. به ‌انديشه متخصصين مي‌رسد اين انتظار روز گذشته در جريان مراسم AMD در CES 2021 به پايان رسيده باشد.

به گزارش AnandTech،اAMD كارت‌هاي گرافيك دسكتاپ مبتني بر ريزمعماري RDNA 2 را در نيمه‌ي اول ۲۰۲۱ راهي بازار مي‌كند. باتوجه به تصاوير منتشرشده در رويداد AMD، به ‌انديشه متخصصين مي‌رسد اين كارت‌ها ابعاد بسيار كوچك‌تري از برادران غول‌آساي خود داشته باشند و حتي مدلي در ميان تصاوير به چشم مي‌خورد كه تنها به يك عدد فن احتياج دارد.

تقريبا مي‌توان مطمئن بود كه اين كارت‌ها به ‌جاي GPU-هاي Navi 21 به‌كاررفته در سري ۶۸۰۰ از GPU-هاي Navi 23 استفاده خواهند كرد و تعداد واحدهاي پردازشي (CU) و حافظه‌ي گرافيكي آن‌ها از كارت‌هاي بالارده كمتر خواهد بود. وضعيت همراهي از Infinity Cache، مصرف انرژي و از همه مهم‌تر، ارزش اين كارت‌هاي ميان‌رده و پايين‌رده هنوز مشخص نيست؛ هرچند همراهي تمامي اين كارت‌ها از دايركت ايكس ۱۲ آلتيميت قطعي است.

مقاله‌ي مرتبط:

AMD هنوز درباره‌ي نسخه‌ي موبايل اين كارت‌هاي گرافيكي اطلاعاتي منتشر نكرده است.


از سراسر وب

  انديشه متخصصينات
كاراكتر باقي مانده

بيشتر بخوانيد