يكي از بهترين راه‌ها براي برنامه‌ريزي و رسيدن به نظم در كارهاي روزمره، استفاده از اپليكيشن‌هاي برنامه‌ريزي است. در ادامه مطلب چند اپليكيشن متخصصدي براي برنامه‌ريزي را به شما معرفي خواهيم كرد.

انجام دادن كارهاي روزمره دركنار كلي كارهاي ديگري كه در روزهاي به‌خصوص انجام مي‌دهيم، بدون برنامه‌ريزي غيرممكن است. حتي اگر فردي باشيد كه در لحظه زندگي مي‌كنيد،‌ براي انجام كارهايي مانند مراجعه به بانك يا ملاقات با دكتر مجبوريد كه وقت خود را مطابق با اين كارها برنامه‌ريزي كنيد. اما افرادي هستند كه كارهاي روزمره‌شان فراتر از يك مراجعه ساده به بانك است و براي اينكه بتوانند در روز به تمام كارهاي خود برسند، مجبور به برنامه‌ريزي دقيق هستند.

يكي از كانال‌هاي مناسبي كه مي‌تواند اين برنامه‌ريزي را به‌طور دقيق به افراد يادآوري كند، موبايل‌هاي هوشمند و استفاده از اپليكيشن‌هاي مخصوص است؛ اما چه اپليكيشن‌هايي مي‌توانند اين وظيفه حساس را به خوبي انجام دهند؟

در اين مطلب به معرفي بهترين اپليكيشن‌هاي برنامه‌ريزي روزانه مي‌پردازيم؛ البته براي كساني كه مي‌خواهند برنامه‌ريزي‌هاي خود را هوشمندانه‌تر انجام دهند، چند اپليكيشن مكمل هم معرفي مي‌كنيم كه با وجود آن‌ها مي‌توانند به‌راحتي كارهاي خود را در طول روز انجام دهند.


اپليكيشن Trello

وقتي صحبت از برنامه‌ريزي و هدايت كردن سلسله مأموريت‌هاي كاري يا شخصي است، خيلي‌ها از همان ابتدا نام ترلو را به زبان مي‌آورند. ترلو جزو اولين اپليكيشن‌ها و بسترهاي مديريت تسك و مأموريت پروژه است كه به مرور زمان تبديل به يكي از محبوب‌ترين اپليكيشن‌هاي برنامه‌ريزي شد. البته اگر برنامه‌ريزي‌هايتان تا به حال به پيچيدگي برنامه‌ريزي يك پروژه نبوده، شايد اسم آن را نشنيده باشيد؛ اما از ترلو مي‌توانيد به‌رايگان براي انجام ساده‌ترين برنامه‌ريزي‌ها هم استفاده كنيد.

ايجاد ستون‌هاي مختلف براي تعيين وضعيت انجام كار يا قرار مقالات‌ها، تنظيم كردن ساعت موعد قرار، ايجاد برچسب‌هاي مختلف بر اساس نوع برنامه، اضافه كردن افراد مختلف به يك برد ترلو براي مديريت يك تيم، قابليت ضميمه‌كردن فايل‌هاي مختلف، ايجاد هشدار و اعلان حين رسيدن به ساعت موعد و ... قابليت‌هايي هستند كه به‌راحتي ترلو را در بين بهترين اپليكيشن‌هاي برنامه‌ريزي قرار مي‌دهند.

مرجع متخصصين ايران

مرجع متخصصين ايران


اپليكيشن Calender

در اين موضوع هيچ شكي نيست كه گوگل زندگي همه را راحت‌تر كرده است و ابزارهايي كه دراختيار ما قرار داده، به قدري كامل و متخصصدي هستند كه استفاده از كلندر (تقويم) مي‌تواند تمام نياز‌هاي متخصصانش را از يك برنامه‌ريزي عادي برطرف كند. رابط متخصصي اين برنامه بسيار ساده است و شايد تنها اشكالي كه گريبان‌گير ايراني‌ها باشد، تاريخ ميلادي است و اگر بتوانيد خود را با تاريخ ميلادي همگام كنيد، استفاده از آن هيچ چالش ديگري نخواهد داشت.

به كمك اين اپليكيشن مي‌توانيد برنامه‌هاي هر روز را معين كنيد، در همان روز يادداشت بنويسيد و ساعت مشخصي را تعيين كنيد كه در موبايل هوشمندتان به شما هشدار داده شود. مي‌توانيد از همين الان براي يك سال آينده برنامه‌ريزي كنيد و مطمئن باشيد كه گوگل در ساعت موعد به شما يادآوري مي‌كند.

مرجع متخصصين ايران

مرجع متخصصين ايران


اپليكيشن Todoist

تودوايست هم ازلحاظ متخصصد، تشابهات زيادي با ترلو دارد و به همين خاطر است كه از همان ابتدا توانست طرفداران زيادي را به خود جذب دهد؛ اما براي ظاهر و رابط متخصصي، از شكل و شمايل ديگري استفاده شده است كه در اين زمينه تودوايست بهتر از ترلو عمل كرده است و در نگاه اول مخاطب بيشتري را به سمت خود مي‌كشاند.

در اين اپليكيشن مي‌توانيد ستون‌هاي مختلف ايجاد كنيد و بر طبق اين ستون‌ها و عناويني كه براي آن تعيين مي‌كنيد، وضعيت يك پروژه شخصي يا گروهي را كنترل كنيد. در تودوايست مي‌توانيد زمان موعد تحويل و انجام يك مأموريت يا ملاقات را مشخص كنيد و اين اپليكيشن به شما هشدارهايي را قبل از رسيدن اين زمان خواهد داد كه به برنامه‌ريزي روزانه خود برسيد.

مرجع متخصصين ايران

مرجع متخصصين ايران


اپليكيشن Egenda

اجندا قابليت زمان‌بندي‌كردن پروژه‌ها را دراختيار شما مي‌گذارد و مي‌توانيد از آن براي ساده‌ترين كارهاي ممكن مانند زمان‌بندي قرارهاي ملاقات يا انجام دادن تكاليف درسي استفاده كنيد؛ البته اجندا مي‌تواند بستري مناسب را فراهم كند كه بتوانيد يك كار تيمي و بزرگ را هم به كمك آن پيش ببريد و سادگي رابط متخصصي آن يكي از دلايلي است كه باعث مي‌شود به‌راحتي سراغ اين اپليكيشن برويد.

در اين اپليكيشن مي‌توانيد به‌صورت دسته‌بندي، كارهاي مختلف خود را برنامه‌ريزي و با ايجاد ستون و اضافه‌كردن مأموريت‌هاي پروژه شخصي يا تيمي آن‌ها را مديريت كنيد. اين اپليكيشن بيشتر مناسب دانش‌آموزان و دانشجويان است كه مي‌خواهند پروژه‌هاي درسي خود را با برنامه پيش ببرند.

 

مرجع متخصصين ايران

مرجع متخصصين ايران


در ادامه چند اپليكيشن بسيار خوب و متخصصدي به‌عنوان اپليكيشن‌هاي مكمل فهرست بالا ذكر خواهيم كرد.

اپليكيشن Google Drive: گوگل ازطريق اين پلتفرم و اپليكيشن، فضاي ابري را دراختيار متخصصانش قرار مي‌دهد و مي‌توانيد فايل‌هاي خود را در اين فضا آپلود كنيد و هميشه به آن دسترسي داشته باشيد.

اپليكيشن‌هاي Slack و Teams: اين دو اپليكيشن براي هدايت و مديريت يك تيم و هماهنگي برنامه‌ريزي‌ها بسيار مناسب است و در دوره كرونا و دوركاري، اين دو اپليكيشن، محبوبيت و آوازه بيشتري را در جهان كسب كرده‌اند. مي‌توانيد براي پروژه خود يك برد و چندين زيرشاخه گپ و گفت‌وگو براي دپارتمان و بخش‌هاي مختلف بسازيد.

اپليكيشن Outlook: اوتلوك هم يكي از بهترين اپليكيشن‌هاي ممكن براي مديريت برنامه‌ريزي‌هاي شخصي است كه در بين نرم‌افزارهاي مهم مايكروسافت قرار مي‌گيرد. توسط اين نرم‌افزار مي‌توانيد رايانامه‌ها، تقويم، يادداشت‌ها و ملاقات‌هاي خود را مديريت كنيد.

اپليكيشن Pocket: تصور كنيد كه يك مقاله، سند، ويدئو و عكسي را دريافت كرده‌ايد، اما در لحظه وقت كافي براي مطالعه يا تماشاي آن را نداريد؛ اين اپليكيشن به شما كمك مي‌كند تا آن مقاله يا هر فرم ديگر از محتوا را در موبايل خود ذخيره كنيد و در زمان مناسبي، به فهرست كاملي از اين محتواي موردنياز و موردانديشه متخصصين دسترسي داشته باشيد.

اپليكيشن Dropbox: دراپ‌باكس يكي از معروف‌ترين سرويس‌هاي آپلود و اشتراك‌گذاري فايل است و مي‌توانيد براي اينكه به‌راحتي فايل‌هاي كاري خود را با همكاران خود به اشتراك بگذاريد، اين پلتفرم به خاطر سرعت بالاي دسترسي و آپلود يكي از بهترين آپلودسنترهاي دردسترس است.

در اين مطلب به معرفي بهترين اپليكيشن‌هاي برنامه‌ريزي پرداخته‌ايم. اگر فكر مي‌كنيد كه اپليكيشن مهمي را از قلم انداخته‌ايم، مي‌توانيد آن را در بخش انديشه متخصصينات‌ها پيشنهاد دهيد.


از سراسر وب

  انديشه متخصصينات
كاراكتر باقي مانده

بيشتر بخوانيد