نتايج انتخابات سازمان نظام صنفي رايانه‌اي مشخص شد

انتخابات سازمان نظام صنفي رايانه‌اي براي اولين ‌بار در كشور به‌صورت الكترونيك و بر بستر بلاك‌چين برگزار و نتايج آن اعلام شد.

سازمان نظام صنفي رايانه‌اي (نصر) به‌عنوان اصلي‌ترين نهاد كشور در ساماندهي فعاليت‌هاي تجاري حوزه‌ي فناوري اطلاعات، اولين انتخابات در كشور بر بستر بلاك‌چين را برگزار كرد. انتخابات دوره ششم هيأت مديره و بازرس سازمان نصر از ۲۹ تا يك آذر در تهران انجام شد و اكنون نتايج آن اعلام شده است.

به گزارش روابط عمومي سازمان نظام صنفي رايانه‌اي استان تهران، ميزان مشاركت در انتخابات امسال نزديك به ۴۷ درصد بوده؛ اين درحالي است كه ميزان مشاركت در انتخابات سازمان نصر پيش از اين حدود ۳۰ درصد بود و به‌ انديشه متخصصين مي‌رسد برگزاري آن به‌صورت الكترونيكي، باعث استقبال بيشتر شركت‌هاي عضو سازمان شده است.

منتخبين انتخابات سازمان نصر هم به‌صورت الكترونيك و در چهار شاخه‌ي شركت‌ها، فروشگاه‌ها، مشاوران و بازرس اعلام شدند. بر همين اساس، ليست «هم‌آفريني صنفي» توانست در برابر «نصر فراگير» پيروزي را به ‌دست آورد. اعضاي ليست هم‌آفريني صنفي بيشتر شامل شركت‌هاي بزرگ بانكداري الكترونيكي و هلدينگ‌هاي فناوري مي‌شوند؛ درحالي‌كه اعضاي نصر فراگير را بيشتر، سابقه‌داران صنف ICT كشور تشكيل مي‌دهند.

با توجه ‌به گزارش رئيس هيأت نظارت بر انتخابات نصر در تهران، در اين دوره انتخابات  امكان اخذ ۷ هزار و ۳۶۲ رأي در تمام شاخه‌ها وجود داشت و در نهايت، ۳ هزار و ۴۴۸ رأي ثبت شد كه بيشترين ميزان مشاركت مربوط به فروشگاه‌ها بود. بااين‌حال ميزان حضور بخش شركت‌ها در انتخابات برابر با ۶۶۹ و ۳هزار و ۱۳۱ راي بوده است.

اعضاي منتخب هيأت مديره

از افرادي كه بيشترين رأي را در اعضاي هيأت مديره آورده‌اند، بايد به محمد‌علي يوسفي‌زاده، مديرعامل آسياتك با دريافت هزار و ۲۳۶ رأي اشاره كرد. پس از او، آزاد معروفي از اعضاي نصر فراگير و نازنين دانشور، مديرعامل تخفيفان (عضو هم‌آفريني صنفي) هر دو با ۱۲۴۵ رأي، علي‌رضا عابدي‌نژاد از ليست هم‌آفريني صنفي با هزار و ۲۰۱ رأي، مازيار نوربخش از ليست هم‌آفريني صنفي با هزار و ۱۳۴ رأي، حميد توسلي از ليست نصر فراگير با هزار و ۱۰۸ رأي، كيوان جامه‌بزرگ از ليست فراگير با هزار و ۳۶ رأي و امير مسعود اسكويي‌لر از ليست هم‌آفريني صنفي با هزار و ۱۹ رأي قرار دارند. ديگر اعضاي اصلي هيأت‌مديره را جعفر محمدي، حسين اسلامي، سيدمجيد اورعي، احسان زرين بخش، نيما نامداري، رضا قرباني و فرهاد كرم‌زاده تشكيل مي‌دهند.

سه عضو علي‌البدل شاخه‌ي شركت‌ها هم حسين زارعان از ليست نصر فراگير، حميد بابادي‌نيا از ليست هم‌آفريني صنفي و سيد محمدعلي شريف‌الحسيني از ليست نصر فراگير هستند.

اعضاي منتخب شاخه مشاوران

در بخش مشاوران، محمد حسن گلستانه به‌عنوان عضو علي‌البدل و محمدرضا قلعه‌نوي، آيدين عدالت و صادق فرامرزي از ليست هم‌‌آفريني به‌عنوان اعضاي اصلي انتخاب شدند.

اعضاي منتخب شاخه فروشگاه‌ها

در بخش فروشگاه‌ها، عباس برتينا از ليست هم‌آفريني و محمد متشرعي از ليست نصر فراگير به‌عنوان اعضاي اصلي و بابك صالحي از ليست مستقل به‌عنوان عضو علي‌البدل انتخاب شدند.

اعضاي منتخب شاخه بازرسان

در شاخه بازرسان مهرداد خداورديان به‌عنوان عضو اصلي و عليرضا جعفري به‌عنوان بازرس علي‌البدل انتخاب شدند.

برگزاري انتخابات سازمان نصر به‌صورت الكترونيكي بدون اشكال پيش نرفت. بااينكه اين انتخابات در استان‌هاي مازندران، همدان، قم، كرمان و گيلان بدون اشكال برگزار شد، تهران و البرز با اشكالاتي دست‌وپنجه كردند و به همين دليل زمان انتخابات در تهران دو روز تمديد شد. رئيس سازمان نصر اين اشكالات را به‌طور خلاصه، ترافيك حضور اعضا و حملات DDoS اعلام كرد.


از سراسر وب

  انديشه متخصصينات
كاراكتر باقي مانده

بيشتر بخوانيد