اگر مي‌خواهيد وزنتان را كاهش يا افزايش دهيد، بايد برنامه‌ريزي دقيقي براي رژيم غذايي‌تان داشته باشيد. در اين مطلب، با بهترين اپليكيشن‌هاي رژيم غذايي آشنا مي‌شويد.

يكي از موضوعات بسيار مهم براي افراد در طول زندگي حفظ تناسب‌اندام است؛ البته نبايد فراموش كرد كه تناسب‌اندام بدون داشتن برنامه‌ي رژيم غذايي مناسب به‌دست نخواهد آمد. درحال‌حاضر، بيشتر افرادي كه مي‌شناسيم و در اطراف خود مشاهده مي‌كنيم، موبايل هوشمند دارند و همين امر سبب شده تا توسعه‌دهندگان زيادي برنامه‌هاي رژيم غذايي توليد و منتشر كنند. در اين مقاله، قصد داريم تعدادي از بهترين اپليكيشن‌هاي رژيم غذايي را معرفي و مطالعه كنيم.


بهترين اپليكيشن‌هاي ايراني رژيم غذايي

۱. خورشاد

يكي از بهترين اپليكيشن‌هاي رژيم غذايي براي سيستم‌عامل اندرويد و iOS خورشاد است. اين اپليكيشن ايراني از سال ۲۰۱۶ دردسترس عموم متخصصان قرار دارد و توانسته با به‌روزرساني‌هاي مداوم و قابليت‌هاي ويژه‌اش، انديشه متخصصين افراد زيادي را به‌خود جلب كند و هم‌اكنون، به‌عنوان يكي از بهترين برنامه‌هاي رژيم غذايي در فهرست ما جاي گيرد.

از ويژگي‌هاي مهم اين برنامه‌ي رژيم غذايي، مي‌توان به تجزيه‌وتحليل دقيق وضعيت جسماني و قابليت طراحي دقيق رژيم غذايي متناسب با هر متخصص دانست. در‌حقيقت پس از ورود به برنامه، اطلاعات دقيقي از وضعيت جسماني خود وارد خواهيد كرد و متناسب با آن و انتظارتان از تناسب‌اندام، بهترين برنامه‌هاي رژيم غذايي به شما پيشنهاد خواهد شد.

برنامه‌ي غذاي روزانه وعده‌هاي اصلي و ميان‌وعده‌ها را شامل مي‌شود كه البته منطبق با اصول علمي و متناسب با تمام گروه‌هاي غذايي است. يكي ديگر از قابليت‌هاي اپليكيشن رژيم غذايي خورشاد، كالري‌شمار آن است كه تأثير زيادي بر آگاهي شما از ميزان مصرف كالري روزانه مي‌تواند بگذارد. ناگفته نماند محاسبه‌ي درصد مصرف كربوهيدرات و پروتئين و چربي روزانه و هفتگي و ماهانه از ساير ويژگي‌هاي برنامه‌ي خورشاد به‌حساب مي‌آيد.

بد نيست بدانيد كه با دانلود و نصب اپليكيشن خورشاد به بيش از ۲۵۰ پرسش متداول متخصصان درزمينه‌ي تناسب‌اندام و رژيم غذايي دست پيدا خواهيد كرد كه هر دام از آن‌ها با ۲۵۰ پاسخ تخصصي همراه هستند. اين قابليت مي‌تواند شما را از سردرگمي نجات دهد و به‌سوي تصميم‌گيري صحيح سوق دهد.


۲. زيره

اپليكيشن زيره را بايد به‌دليل قابليت‌هايش به‌عنوان يكي ديگر از بهترين اپليكيشن‌هاي رژيم غذايي معرفي كنيم كه توسعه‌دهندگان كشورمان طراحي و توليد و منتشر كرده‌اند. تمركز اين اپليكيشن روي اهدافي است كه شما تعيين مي‌كنيد. به‌عنوان مثال، پس از دانلود و نصب برنامه، حساب متخصصي جديدي با رايانامه يا شماره‌تماس خود ايجاد خواهيد كرد و در‌ادامه، بايد هدف خود شامل كاهش وزن، افزايش وزن و تثبيت وزن را انتخاب كنيد.

توجه كنيد هنگام ورود به برنامه، بايد جنسيت، وزن، قد، سن و... را به‌درستي تكميل كنيد تا انتظار عملكرد دقيق برنامه در ارائه‌ي بهترين رژيم‌هاي غذايي را داشته باشيد. اين برنامه به‌خوبي باعث آشنايي شما با موادغذايي كم‌كالري خواهد شد و قطعا بر تصميم‌گيري‌تان تأثير مستقيم خواهد گذاشت. شما مواد‌غذايي دلخواهتان را براي مطالعه ميزان كالري مي‌توانيد اعلام و سپس مطالعه كنيد. همچنين در اپليكيشن زيره، حركت‌هاي مختلف ورزشي را خواهيد ديد كه مي‌توانند بيشترين تأثير را بر حفظ تناسب‌اندام بگذارند.

يكي ديگر از قابليت‌هاي برنامه‌ي زيره را مي‌توان ارائه‌ي هشدارهاي لازم به افراد، آن‌هم در‌صورت مصرف غذاهايي دانست كه ميزان كالري بسيار زيادي دارند. در‌حقيقت، مصرف غذاهاي پركالري مي‌تواند بر افزايش وزن و از‌دست‌دادن تناسب‌اندام بسيار تأثيرگذار باشد. اين برنامه را براي سيستم‌عامل اندرويد و iOS مي‌توانيد دريافت و از آن استفاده كنيد.


۳. كرفس

يكي ديگر از برنامه‌هاي مشهور درزمينه‌ي مديريت و پيشنهاد رژيم غذايي اپليكيشن كرفس است. اين اپليكيشن متناسب با مشخصات ظاهري‌اي كه خودتان اظهار مي‌كنيد، بهترين وزن و رژيم‌هاي غذايي را پيشنهاد مي‌كند و تا رسيدن به تناسب‌اندام واقعي كنارتان خواهد بود.

اپليكيشن كرفس مطابق با روش‌هاي علم تغذيه و تناسب‌اندام، ميزان كاهش يا افزايش وزن را در بازه‌هاي زماني هفتگي تعيين خواهد كرد. اگر بخواهيم روش اپليكيش كرفس براي لاغري يا چاقي بيان كنيم، بايد بگوييم مبتني‌بر شمارش كالري است. در‌حقيقت، برنامه‌ي غذايي شخصي خود را متناسب با كالري محاسبه‌شده‌ي برنامه‌ي كرفس مي‌توانيد تعيين و براي تحققش تلاش كنيد.

بد نيست بدانيد كه شما هم مي‌توانيد با واردكردن مواد‌غذايي مدانديشه متخصصينتان، ميزان كالري آن‌ها را مطالعه و ارزيابي كنيد. در‌نهايت امكان تصميم‌گيري صحيح برايتان فراهم خواهد شد. اگر تصميم گرفته‌ايد گام نهايي را براي آشپزي رژيمي برداريد، برنامه‌ي كرفس با بيشتر از ۱۵۰ دستور غذايي رژيمي سالم همراه شما خواهد بود. برنامه‌ي كرفس را براي سيستم‌عامل‌هاي اندرويد و iOS مي‌توانيد از لينك‌هاي زير دانلود و نصب كنيد.


۴. مانكن

همان‌طوركه از نام اين اپليكيشن هم پيدا است، روش‌هاي رسيدن به تناسب‌اندام فوق‌العاده را دراختيارتان قرار خواهد داد. يكي از ويژگي‌هاي مهم‌ اپليكيشن مانكن  رابط متخصصي ساده و البته جذابش است. اپليكيشن مانكن به قابليت كالري‌شمار مجهز است و همين مسئله مي‌تواند تأثير زيادي بر الگوي مصرف غذايي شما بگذارد. همچنين در اين برنامه، براي خودتان هدف‌گذاري كنيد و مثلا هدف وزني خود را تعيين كنيد تا برنامه راه‌هاي رسيدن به آن هدف را پيشنهاد دهد. بد نيست بدانيد كه در بخش هدف‌گذاري، مي‌توانيد قابليت چربي‌سوزي را نيز براي لاغري سريع فعال كنيد تا روند فوق‌العاده‌ي آن را مشاهده كنيد.

يكي ديگر از قابليت‌هاي برنامه‌ي مانكن تجزيه‌وتحليل بشقاب غذايتان است. به‌عنوان مثال، امكان معرفي موادغذايي دلخواهتان وجود دارد كه براي مصرف روزانه در انديشه متخصصين گرفته‌ايد تا با انجام اين كار، بتوانيد به‌درستي آن‌ها را تفكيك كنيد. در‌حقيقت، اين برنامه به شما اعلام خواهد كرد كه مصرف چه مقدار از موادغذايي مدانديشه متخصصينتان مي‌تواند مناسب باشد. البته نبايد بخش مربوط به تمرينات ورزشي را هم ناديده گرفت. اين بخش از اپليكيشن مانكن با ارائه‌ي تمرينات مبتدي تا حرفه‌اي، مي‌تواند نقش بسزايي در كاهش يا افزايش يا تثبيت وزن شما ايفا كند. از ديگر ويژگي‌هاي اپليكيشن مانكن مديريت مصرف آب روزانه و گام‌شمار و محاسبه‌گرهاي خاصي است كه هر‌كدام از آن‌ها براي رسيدن به اهدافتان متخصصد دارد.


بهترين اپليكيشن‌هاي خارجي رژيم غذايي

تا اينجاي مقاله، سعي كرديم بهترين اپليكيشن‌هاي رژيم غذايي ايراني را معرفي و مطالعه كنيم. در‌ادامه، قصد داريم دو اپليكيشن خارجي را معرفي كنيم كه عملكرد مطلوبي در‌زمينه‌ي تناسب‌اندام از خود نشان داده‌اند.

۱. Lifesum

اگر قصد داريد از اپليكيشن‌هاي خارجي رژيم غذايي استفاده كنيد، Lifesum گزينه‌ي مناسبي به‌حساب مي‌آيد. اين برنامه رابط متخصصي ساده و جذابي دارد كه كار با آن را ساده جلوه مي‌دهد. اين اپليكيشن همانند اپليكيشن‌هاي ايراني به قابليت شمارش كالري مجهز است و مي‌تواند متناسب با ظاهر و اطلاعات اوليه‌اي كه ارائه مي‌كنيد، رژيم‌هاي غذايي خاصي به شما پيشنهاد دهد. توجه كنيد كه برنامه‌ي غذايي خاص خود را براي كاهش وزن مي‌توانيد انتخاب كنيد و اجباري در اين زمينه وجود ندارد.

يكي ديگر از ويژگي‌هاي اپليكيشن رژيم غذايي Lifesum، ارائه‌ي دستورالعمل‌هاي مربوط به رژيم‌هاي غذايي مختلف است. متخصصان و علاقه‌مندان به تناسب‌اندام كه به‌دنبال دستورالعمل‌هاي مدانديشه متخصصينشان در زمينه رژيم‌هاي غذايي هستند، اين اپليكيشن را از لينك‌هاي زير براي سيستم‌عامل‌هاي اندرويد و iOS مي‌توانند دانلود و نصب كنند.


۲. Calorie Counter

يكي ديگر از برنامه‌هاي رژيم غذايي خارجي كه عملكرد مناسبي دارد و امتيازش در گوگل‌پلي هم شاهدي بر اين مدعا است، Calorie Counter – MyFitnessPal نام دارد. اين برنامه براي سيستم‌عامل اندرويد و iOS دردسترس قرار دارد و متخصصان مي‌توانند آن را دانلود و در موبايل هوشمندشان نصب كنند. بدون ترديد مي‌توان برنامه Calorie Counter – MyFitnessPal را با داشتن بيش از ۱۱ ميليون موادغذايي در ديتابيس، يكي از اپليكيشن‌هاي بزرگ رژيم غذايي دانست.

با نصب اين برنامه، اهداف خود را مي‌توانيد تعيين و براي رسيدن به آن‌ها تلاش كنيد. بايد به اين موضوع توجه كنيد كه اين اپليكيشن رژيم غذايي براساس اهدافي كه تعيين كرده‌ايد، به شما در كسب موفقيت كمك خواهد كرد. يكي ديگر از قابليت‌هايي اين برنامه امكان اشتراك‌گذاري موفقيت‌هايي است كه در تناسب‌اندام به‌دست آورده‌ايد.


از سراسر وب

  انديشه متخصصينات
كاراكتر باقي مانده

بيشتر بخوانيد