يوتيوب همچنان محبو‌ب‌ترين شبكه اجتماعي در آمريكا است

مرجع متخصصين ايران يوتيوب همچنان محبو‌ب‌ترين شبكه اجتماعي در آمريكا است

طبق آمار جديد، تعداد درخورتوجهي از بزرگ‌سالان و جوانان آمريكايي از يوتيوب، فيسبوك، اينستاگرام و اسنپ چت استفاده مي‌كنند كه دراين‌ميان، سهم يوتيوب از بقيه بيشتر است. 

طبق آمار جديد، يوتيوب و فيسبوك همچنان بيشترين تسلط را بر بازار شبكه‌هاي اجتماعي در ايالات متحده‌ي آمريكا دارند؛ اما روند رشد فيسبوك متوقف شده است. به‌گزارش انگجت، مركز تحقيقاتي Pew اخيرا در گزارشي وضعيت شبكه‌هاي اجتماعي را در ايالات متحده تشريح كرده است. طبق ادعاي مركز Pew، يوتيوب برخلاف فيسبوك همچنان مسير رشد را طي مي‌كند و سهمش از متخصصان بزرگ‌سال آمريكايي از ۷۳ درصد در سال ۲۰۱۹ به ۸۱ درصد در سال ۲۰۲۱ رسيده است. سال ۲۰۱۹، حدودا ۶۹ درصد از بزرگ‌سالان آمريكايي از فيسبوك استفاده مي‌كردند و اين عدد در سال ۲۰۲۱ بدون تغيير باقي مانده است.

مركز تحقيقاتي Pew مي‌گويد رشد فيسبوك در پنج سال اخير به نرخ ثابت رسيده؛ اما همچنان يكي از شبكه‌هاي اجتماعي پراستفاده در بين بزرگ‌سالان ساكن ايالات متحده است. رشد ثابت صرفا براي فيسبوك اتفاق نيفتاد و طبق ادعاي Pew، رديت تنها پلتفرم ديگري است كه از سال ۲۰۱۹ تاكنون ازانديشه متخصصين آماري با رشد درخورتوجهي مواجه شده است. سال ۲۰۱۹، تنها ۱۱ درصد از بزرگ‌سالان آمريكايي از رديت استفاده مي‌كردند؛ اما سهم رديت در سال ۲۰۲۱ به ۱۸ درصد افزايش يافته است. براساس آمار، نرخ افزايش متخصصان اكثر اين پلتفرم‌هاي اجتماعي در دهه‌ي اخير كُند شده است. 

مرجع متخصصين ايران آمار استفاده متخصصان آمريكا از يوتيوب / YouTube و شبكه هاي اجتماعي در سال ۲۰۲۱

با وجود كاهش سرعت رشد، به‌انديشه متخصصين نمي‌رسد آمريكايي‌ها كمتر از قبل به شبكه‌هاي اجتماعي وابسته باشند. در بين متخصصان فيسبوك، ۴۹ درصد مي‌گويند هر روز چندين‌بار اين شبكه‌ي اجتماعي را مطالعه مي‌كنند. همچنين، ۴۵ درصد از متخصصان اسنپ چت اين اپليكيشن را روزانه بيش از يك بار باز مي‌كنند و اين عدد براي متخصصان اينستاگرام ۳۸ درصد است. اندكي بيش از يك‌سوم متخصصان يوتيوب مي‌گويند در هر ۲۴ ساعت بيش از يك بار به اين پلتفرم سر مي‌زنند.

گزارش جديد مركز تحقيقاتي Pew شامل جزئياتي درباره‌ي متخصصان تيك تاك است؛ پلتفرمي كه در گزارش سال ۲۰۱۹ حضور نداشت. طبق اين گزارش، ۲۱ درصد از آمريكايي‌ها مي‌گويند از تيك تاك استفاده مي‌كنند؛ بااين‌حال، آمار متخصصان جوان‌تر بسيار متفاوت است. گفته مي‌شود ۴۸ درصد از آمريكايي‌هاي ۱۸ تا ۲۹ ساله متخصص تيك تاك مي‌كنند.

همان‌طوركه مي‌شد انتظار داشت، يوتيوب در بين آمريكايي‌هاي ۱۸ تا ۲۹ ساله نيز محبوب‌ترين پلتفرم است و ۹۵ درصد از آنان از اين شبكه‌ي اجتماعي استفاده مي‌كنند. پس از يوتيوب، اينستاگرام با ۷۱ درصد و فيسبوك با ۷۰ درصد و اسنپ چت با ۶۵ درصد به‌ترتيب در رتبه‌هاي بعدي جاي گرفته‌اند. 


منبع engadget

از سراسر وب

  انديشه متخصصينات
كاراكتر باقي مانده

بيشتر بخوانيد